pękala|kordylasińska|pękala

en

Domówka z dwójką

22 stycznia 2021

kliknij by obejrzeć (youtube.com)

Projekt z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego

22 stycznia 2021

kliknij by obejrzeć (youtube.com)

PKP feat Asuna Arashi - recenzja Modular w serwisie nowamuzyka.pl

2 lutego 2019

Kliknij tutaj by przeczytać recenzję autorstwa Łukasza Komły (nowamuzyka.pl)

Płyta Modular obecna w zestawieniu 23 płyt 2018 roku

2 lutego 2019

Zapraszamy do zapoznania się owym zestawieniem (polifonia.blog.polityka.pl)

Cały koncert Monoperkusja dostępny online

30 maja 2018

Na stronie http://ninateka.pl/film/monoperkusja-fina-na-ucho dostępny jest do obejrzenia cały koncert Monoperkusja. Występują:
Miłosz Pękala (talerz chiński, bęben obręczowy, wibrafon, trójkąt, marakasy, tabla) oraz Wiktor Podgórski (wizualizacje).

P|K|P w TVP Kultura

2 maja 2018

Oglądaj w TVP Kultura, 3 maja 2018 o godz. 22:30

Teaser płyty "Modular"

2 maja 2018

Pękala | Kordylasińska | Pękala i Asuna Arashi

Recenzja w związku z wydaniem w Gagarin Records (Niemcy)

12 marca 2017

http://www.chaindlk.com/reviews/?id=9652

Winylowa wersja “Utwory na…”

12 marca 2017

Winylowa wersja naszej płyty “Utwory na…” ukazała się właśnie w Niemczech, nakładem wydawnictwa Gagarin Records . Cieszymy się !!!

Recenzje c.d.

1 września 2016

recenzja: http://tegoslucham.pl/index.php?s=blog&id=996

Recenzje c.d.

21 sierpnia 2016

recenzja: http://www.dwutygodnik.com/artykul/6695-jak-w-zegarku.html

Teasery płyty "Utwory na perkusję i urządzenia elektroakustyczne"

8 sierpnia 2016
Teaser #1
Teaser #2

Universal Marimba Competition & Festival

6 listopada 2013
W lipcu 2013 jako duet Hob-beats otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną na Universal Marimba Competition&Festival 2013. Konkurs odbywał się w pięknym mieście Sint-Truiden i był to niezwykły dla nas czas. Nowe doświadczenia artystyczne i wspaniali muzycy, których tam poznaliśmy, to dla nas wielka inspiracja do pracy :)

Kwadrofonik i Goście - Music for 18 Musicians/Steve Reich

2 września 2012
Z wypiekami na policzkach zakończyliśmy naszą letnią przygodę z Reichem. W ramach festiwalu "Kolory Polski" organizowanego przez Filharmonię Łódzką, mieliśmy niepowtarzalną okazję wykonać kompozycję S. Reicha "Music for 18 Musicians". Dziękujemy wszystkim osiemnastu muzykom za niezwykłe zaangażowanie i wspaniałą atmosferę pracy, a słuchaczom za to, że dali się wciągnąć w tą transową, energetyczną podróż dźwiękową. Serdecznie zapraszamy na następne koncerty, które już w przygotowaniu. Zdjęcia z koncertu znajdują się w dziale "multimedia".

Nowa płyta Hobbitów

24 maja 2012
Duet perkusyjny Hob-bets przygotowuje materiał na nową płytę. Znajdą się na niej kompozycje m.in. M. Małeckiego, J. Schwantera. S. Reicha. Mamy nadzieję, że płyta ukaże się już jesienią bieżącego roku.

Music for 18 Musicians

24 maja 2012
18 sierpnia w ramach festiwalu Kolory Polski organizowanego przez Filharmonię Łódzką, Kwadrofonik wraz z przyjaciółmi zaprezentują niepowtarzalną kompozycję Steve'a Reicha Music For 18 Musicians. Będzie to polskie prawykonanie tego utworu, a koncert odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Dla wielbicieli minimal music obecność obowiązkowa!

Five o'clock

24 maja 2012
Już 23go czerwca Magdalena i Miłosz będą gośćmi w audycji PR2 Five o'clock. Audycja rejestrowana będzie w studiu im. W Szpilmana. Serdecznie zapraszamy!

Miłosz w jury konkursu w Dębicy

23 maja 2012
Miłosz przewodniczyć będzie komisji Konkursu gry na zestawie perkusyjnym dla uczniów Szkół Muzycznych I st . w Dębicy, który odbędzie się 13.03.2012. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Les Percussions Claviers de Lyon/Hob-beats Percussion Duo/Warsaw Percussion Grup Tour

15 kwietnia 2010
Gorąco dziękujemy naszym przyjaciołom z Les Percussions Claviers de Lyon: Gerardowi, Sylvie, Gillesowi, Raphaelowi, Arnaud oraz wszysktkim, którzy zajmowali się organizacją naszego pobytu i koncertów we Francji. Dziękujemy za wspaniałą pracę i koncerty oraz niezapomnianą atmosferę naszego pobytu w Lyonie!!!

Miłosz Pękala zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego we Włoszech w kategorii: wibrafon

20 września 2009
Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że Miłosz Pękala - duet perkusyjy Hob-beats, kwartet Kwadrofonik - został laureatem I nagrody na International Percussion Competition w Fermo/Włochy/ w kategorii wibrafonu. Konkurs miał miejsce w dniach 7-12 września 2009. W komisji zasiadali m.in. Ney Rosauro, Daniela Ganeva, Ed Smith. Szczegóły na stronie www.santangelopercussioni.org

Folkowy Fonogram Roku

29 kwietnia 2009
Kwadrofonik został laureatem Folkowego Fonogramu Roku - nagrody za najlepszą płytę z muzyką folkową wydaną w 2008 roku.Cieszymy się, że nasza muzyka została doceniona (już pracujemy nad nowymi utworami :-)

IPC in Luxembourg '09

9 kwietnia 2009
Duet Hob-beats został finalistą Międzynarodowego Konkursu Duetów Perkusyjnych odbywającego się w Luksemburgu. W jury zasiadali m.in. E. Sammut, A. Morag, K. Nakamura, N. Zeltsman. Szczegóły na stronie konkursu.

Returning Sounds

13 marca 2009
Returning Sounds to tytuł pierwszej płyty duetu Hob-beats. Album ukazał się nakładem firmy fonograficznej DUX w 2008 roku. Znalazła się na nim m.in. światowa premiera utworu M. Bembinowa pt.: "Returning Sounds for Magda & Miłosz", skomponowanego specjalnie dla duetu. Płytę można nabyć w dobrych sklepach muzycznych. Zapraszamy do przeczytania recenzji albumu w serwisie muzyka.onet.pl oraz recenzji na stronie audio.com.pl.